До приходу холодів необхідно задуматись над поповненням гардеробу, як мінімум – над заміною речей, які вже відслужили свій термін. Вибір зимової куртки є чи не найважливішим пунктом. Адже потрібно знайти варіант, який буде личити, виражати модні тенденції та індивідуальність власника, і при цьому – добре зігрівати в морози. Таким вимогам відповідають куртки відомих брендів. Купити їх можна в надійних магазинах, наприклад, тут. А для правильного вибору варто ознайомитись з особливостями сучасних моделей.
Матеріали верху: плюси та мінуси різних тканин
Ідеальної за всіма параметрами тканини ще не було створено, тому опиратись слід на власні пріоритети. Отже:
- Нейлон або поліестер – міцний, не продувається, не мнеться, швидко сохне, але електризується і погано пропускає повітря.
- Бавовна – «дихає», не викликає алергії, проте не захищає від вітру й вологи;
- Мікрофібра – вітро-та водонепроникна, «дихаюча», але електризується і коштує зазвичай дорого.
- Тканина, просочена спеціальними речовинами – водостійка, однак погано пропускає повітря, а обробку з часом треба поновлювати.
- Мембрана – вітро- і водонепроникна, але працює лише в комплекті з термобілизною або флісовими комплектами, і дорого коштує.
Якщо позитивні сторони переважають над негативними в конкретному випадку, значить, саме такий матеріал є оптимальним.
Наповнювачі: обираємо за умовами використання
Для повсякденного носіння в місті при слабких морозах підходить синтепон – він легкий, швидко сохне, не збивається в грудки, і недорогий. Також можна зупинитись на холофайбері – штучний пух теплий, гіпоалергенний, на відміну від натурального, і стійкий до зношування. Прихильникам традиційних рішень підходить пух і перо, або їх комбінація, проте цей матеріал може спровокувати алергію, і потребує спеціального догляду. Серед натуральних матеріалів популярна також овчина, але вона доволі важка і вимоглива у догляді.
Окремо слід розглянути тінсулейт. Цей сучасний штучний матеріал є майже ідеальним: легкий, тонкий, але при цьому витримує й екстремальні температури, не пропускає воду й вітер, але «дихає» і довго служить. Серед недоліків – тільки висока ціна, але вона цілком виправдана. Куртка на тінсулейті підійде як для спорту і туризму, так і для міського життя.