У Кропивницькому працівники міської державної ветлікарні вакцинують від сказу котів та собак.
Про це розповів ветеринарний лікар Павло Кожушко, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.
Для цього ветлікарі приїжджають до власників тварин у помешкання, і вакцинують безкоштовно. Втім, не всі господарі погоджуються на це.
Жителька мікрорайону Стара Балашівка Тетяна Садовенко вирішила щепити трирічну Люсі та 10-річного Малиша. Каже, від сказу вакцинує тварин вперше:
“Це передусім безпека і здоров’я для нас, і для наших собачок. Це страшна хвороба, якщо не вчасно звернутись до лікарів, може призвести до смерті”.
Людмила Тишкова свого семирічного пса вакцинувати не захотіла:
“Собака не хворіє, я не знаю, ніде не ходить… Я розумію, що профілактика, я не знаю, як вона буде переносити це щеплення, ми їй ні разу не робили. Вона в будинку, на двір вийде у справах своїх, і назад, у дім”.
Лікар Павло Кожушко каже, господарів, які відмовляються щепити тварин, переконують:
“Пояснюємо, що таке сказ. Це вірусна хвороба, що вражає не тільки собак і котів. Він вражає і людину, і страшно тим, що лікування немає”.
За словами лікаря, щеплення від сказу тваринам потрібно робити щороку:
“Вакцинуємо здорових тварин. Якщо вона хвора, відмовляється від їжі, то не щеплюємо. Всіх інших – з тримісячного віку”.
За три години на Старій Балашівці щепили 125 котів та собак.
За словами речниці Держпродспоживслужби в області Наталії Шевченко, цьогоріч Кіровоградська область отримала 210 тисяч доз вакцини від сказу.
За десять місяців 2021 року в Кіровоградській області зафіксували 41 випадок захворювання тварин на сказ. Із них – дев’ять серед собак, сім серед котів. За такий період 2020 року зареєстрували 63 випадки, 16 – у собак, 18 – у котів і лисиці.
“Якщо фіксується захворювання тварини на сказ і ця тварина не була профілактично щеплена вчасно, – каже Наталя Шевченко, – власник її притягається до адміністративної відповідальності. Штраф – близько 50 гривень”.
За рік оштрафували 29 людей.