Цьогоріч дороги Кіровоградщини ремонтуватимуть за майже 400 млн гривень

У 2018 році на експлуатаційне утримання та поточний ремонт обласних і районних доріг Кіровоградщини передбачено 381,6 мільйона гривень.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Це у десять разів більше, ніж було спрямовано на такі видатки у 2017 році (38,9 мільйона гривень), та у 12 разів більше, ніж в середньому за останні шість років (24,6 мільйона гривень), повідомив на апаратній нараді в облдержадміністрації заступник директора департаменту інфраструктури та промисловості – начальник управління по утриманню мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Олександр Воропаєв.
Очолюване ним управління – нове у складі департаменту, розпочало роботу із січня поточного року і саме на цей підрозділ покладено контроль за станом автодоріг загального користування місцевого значення (обласних та районних) на Кіровоградщині.

Таких доріг в області – 591, загальна їх протяжність – 4262,6 кілометра (обласних – 1575,2 кілометра, районних – 2687,4 кілометра), що становить 68% від загальної довжини доріг на території Кіровоградщини.

Із підпорядкування Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління

Кіровоградської обласної державної адміністрації ці автодороги передано у грудні 2017 року – на підставі змін у чинному законодавстві щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 07 грудня 2017 року № 630-р та відповідно до Переліку автомобільних доріг місцевого значення Кіровоградської області, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації 30 грудня 2016 року № 584-р.

Олександр Воропаєв зазначив, що стан більшості доріг, особливо в сільській місцевості, через недостатність фінансування впродовж останніх років на проведення капітальних та поточних ремонтних робіт, незадовільний. Більшість доріг вражені ямковістю, окремі ділянки є аварійно небезпечними. Такий стан шляхів гальмує соціально-економічний розвиток області, негативно впливає на розвиток цілих галузей, створює соціальну напругу на територіях.

За поданням районних державних адміністрацій та Служби автомобільних доріг в області сформовано перелік доріг для проведення реконструкції, капітального та поточного (середнього) ремонтів за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за бюджетною програмою у 2018 році. До цього переліку ввійшли 88 обласних і районних автодоріг та 13 вулиць і доріг комунальної власності (у населених пунктах), які співпадають з дорогами державного значення. Перелік погоджено Державним агентством автомобільних доріг України та затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації.

При визначенні доріг, як об’єктів для проведення ремонтів, враховувалась їх пріоритетність, з огляду на безпеку руху шкільних і рейсових автобусів, забезпечення доступності сільських територій до обласного центру та міст обласного і районного значення, на забезпечення під’їзду до соціальних і культурних об’єктів, зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму та ін.

Щодо вже проведеної у 2018 році роботи, то Олександр Воропаєв повідомив, що, згідно з розпорядженнями голови облдержадміністрації від 28 грудня минулого та 30 березня поточного років, замовником робіт і послуг з поточного (дрібного) ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг на січень-квітень поточного року визначено Службу автомобільних доріг в області. За січень-березень виконано робіт на суму 15 мільйонів гривень. 7 березня оголошено тендер на послуги з експлуатаційного утримання автодоріг загального користування місцевого значення. 28 березня оголошено тендер на поточний (дрібний) ремонт. Укладено договори на розробку проектно-кошторисної документації з чотирма організаціями, у т.ч. Кіровоградським відділом комплексного проектування (Укрдіпродор). У середині квітня очікується оголошення тендерів на проведення поточного (середнього) ремонту, а початок самих робіт – з кінця травня-на початку червня.

Окрім того, Олександр Воропаєв відзначив високу управлінську відповідальність міського голови Новомиргорода Ігоря Забажана та Новомиргородської міської ради щодо прийняття рішення про визначення департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації замовником робіт з ремонту дороги, що проходить містом та співпадає з дорогою державного значення. Заступник директора департаменту акцентував увагу міських голів Кіровограда, Олександрії, Долинської, Гайворона, Новоукраїнки, селищних голів Олександрівки, Петрового, Павлиша Онуфріївського району на необхідність прийняття у найкоротший термін аналогічних рішень, адже від цього залежить термін виконання робіт у цих населених пунктах з ремонту комунальних доріг, які співпадають з дорогами державного значення.

Вас також може зацікавити