Про Голодомор на Кіровоградщині розповіли дослідникам зі США та Європи

Історію Голодомору 1932-1933 років на Кіровоградщині вивчали дослідники зі США, Канади, Великої Британії та країн Європейського Союзу. Про геноцид розповів директор Регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко на міжнародній науковій конференції у Києві.

Конференцію «Епоха Голодомору: (пере)осмислення в контексті дослідницьких стратегій краєзнавства, регіоналістики та локальної історії» зібрали до 90-х роковин Голодомору.

«Свої доповіді також представили науковці з Кембриджського, Білефельдського, Стенфордського, Ягелонського і Віденського університетів, Національного інституту східних мов і культур у Парижі та університету Коннектикут. Для нас це велика можливість і відповідальність розповісти про факти Голодомору в нашій області, а також важливо зрозуміти світові тенденції ставлення до злочинів радянської влади», – зазначив Борис Шевченко.

Організували конференцію – Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН, Національна спілка краєзнавців, Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за сприяння Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

Вас також може зацікавити