Президент підписав указ про запровадження воєнного стану в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Громадян закликають не панікувати.

Згідно з указом, воєнний стан запроваджується з 5:30 24 лютого 2022 року на 30 діб. 

Військове командування разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування має забезпечити передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану заходи й повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави».

У зв’язку з запровадженням воєнного стану тимчасово можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини та громадянина, передбачені статтями 30−34, 38, 39, 41−44, 53 Конституції України, а також впроваджуватися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб.

Кабінету міністрів потрібно невідкладно ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні, забезпечити відповідне фінансування.

Державній службі з надзвичайних ситуацій доручено невідкладно разом з місцевими державними адміністраціями та іншими державними органами, установами, підприємствами, організаціями всіх форм власності привести єдину державну систему цивільного захисту, її функціональні та територіальні підсистеми у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період.

Також обласні, Київська міська державні адміністрації, органи місцевого самоврядування повинні утворити ради оборони та забезпечити сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнною стану.

Вас також може зацікавити