Депутати Кіровоградської обласної ради пропонують зобов’язати підприємства, які беруть участь у публічних закупівлях, приймати на роботу учасників бойових дій.
Це рішення підтримав 41 депутат облради з 54, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.
Депутати пропонують розробити та внести на розгляд Верховної Ради зміни до статті 16-ї Закону України «Про публічні закупівлі».
Кропивничанин Геннадій Дуров у зоні проведення Антитерористичної операції був з 2014-го по 2017 роки. Каже, після повернення не може знайти постійну роботу:
«Там легше через те, що ти тут не знаєш, куди себе діти. Там ти потрібен, а тут, де не підеш шукати роботу, ти не потрібен. Тебе або просто бояться, бо не знають, “що у них на думці”, або просто кажуть: зачекайте, ми вам зателефонуємо. Ти чекаєш місяць-два, йдеш на іншу роботу, вантажником, щоб підзаробити».
Знайти роботу через центр зайнятості не зміг:
«Ставав я на облік у службі зайнятості, але мене не поставили. Бо я, як приватний підприємець з 2003 року. Хоча я написав заяви на закриття приватного підприємництва, але досі це питання не вирішене. Тому сам знаходив, де підробити».
В області проживають 14 500 учасників Антитерористичної операції, 2 500 тисячі з них безробітні. На обліку в обласному центрі зайнятості перебувають 700 учасників бойових дій. З них працевлаштували 117, говорить заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян:
«У кожного своя ситуація, кожен сам визначається. Розмір допомоги по безробіттю в учасника бойових дій значно вищий, ніж середній розмір допомоги по безробіттю. Середній трохи більше 3 тисяч гривень, в УБД – 5 тисяч 600 гривень. Цей фактор стримує від того, щоб швидко працевлаштуватись, тому що певні кошти отримують. І після того як виплата закінчується, не так багато УБД залишається на обліку. Дехто з них повертається знову на військову службу».