За результатами досліджень, проведених Державними лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на ринках, у 2020 році до реалізації не допустили до продажу більше 8 тонн неякісних продуктів.
Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в Держпродспоживслужбі області.
Мова йде про м’ясо великої рогатої худоби, свинини, рибу та рибопродукти, молоко і молокопродукти, яйця, продукцію рослинного походження тощо.
Під час проведення експертизи виявили 203 випадки інвазійних хвороб тварин (ехінококоз, фасціольоз, дикроцеліоз) та 135 випадків незаразних хвороб (аспірація легень, запалення, переродження внутрішніх органів та інші). Відповідно 766 кг м’яса та субпродуктів направили на утилізацію.
Причинами недопущення до реалізації молока і молокопродуктів загальною вагою 2 тонни 897 кг стали незадовільні органолептичні показники, а саме: гіркий присмак, підвищений рівень кислотності, ІІІ ступінь чистоти, порушення правил торгівлі (реалізація молока у використаних пластикових пляшках). До того ж через хворобу корів на мастит 567 кг молока від них також не допустили до реалізації.
Також повернули власникам 28 080 шт. яєць через відсутність супровідних документів, порушення маркування, забруднення тощо.
4 тонни 823 кг продукції рослинного походження не допустили до реалізації через перевищений рівень нітратів та незадовільні органолептичні показники (продукція уражена хворобами, гнила).
Готові харчові продукти промислового виготовлення (хамса у промисловій упаковці) вагою 5 кг не допустили до реалізації з причини порушення маркування.
«Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу: продукція, що реалізується в місцях несанкціонованої торгівлі без дотримання належного температурного режиму, не проходить необхідних досліджень для контролю її безпечності. Вживання таких продуктів харчування може призвести до харчових отруєнь, інфекційних захворювань та нашкодити здоров’ю», — наголосили у пресслужбі установи.