Школи, в яких навчатимуть старшокласників, планують залишити в містах з населенням більше 50 тисяч.
Про це розповіла директорка обласного департаменту освіти і науки Ельза Лещенко, з посиланням на Суспільне повідомляють Новини Кіровоградщини.
На Кіровоградщині – це Олександрія, Світловодськ та Кропивницький.
Наразі в регіоні атестати про середню освіту видають у 506 школах. Організувати проживання старшокласників, які після 2027-го року муситимуть продовжити навчання у ліцеях в іншому місті має громада.
Які школи називатимуть ліцеями, гімназіями чи початковими, міські та обласні ради мають визначитися до 2024 року.
«Водночас, це не означає, що в менших селищах не може бути профільного закладу освіти. Обласна рада може заснувати старшу школу в селищі, якщо отримані статистичні дані та їхній аналіз свідчать про доцільність такого рішення»,– сказала Ельза Лещенко.
Засновник ліцею має забезпечити дитину транспортом до місця навчання. Якщо їздити щодня недоцільно з якихось причин, у ліцеї мають забезпечити проживання та харчування дитини. Тобто при ліцеях можуть функціонувати пансіони для проживання школярів. Готового порядку їх створення немає.
«В будь-якому разі це не ляже на плечі батьків, – розповів начальник управління загальної та дошкільної освіти міністерства освіти Юрій Коваленко. – Пансіони створюватимуться органами місцевого самоврядування і вони повинні нести витрати на організацію цього проживання, на цю тему буде розроблений окремий порядок».