До 125 річниці від дня народження відомого письменника, уродженця Кіровоградщини Євгена Маланюка обласний Музей мистецтв презентував виставку однієї картини, сьогодні 2 лютого.
Це олійне полотно «Співець Степової Еллади» (2001, 2006), автором якого є заслужений художник України, члена Національної спілки художників України, мистецтвознавець, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна Андрій Надєждін.
«Презентований твір є яскравим зразком символізму в образотворчому мистецтві. Це сукупність різноманітних символів, які віддзеркалюють унікальну історію нашого краю – від скіфських часів до козаччини та більш сучасного періоду. Знаковою та центральною постаттю картини є сам Євген Маланюк із незмінною козацькою люлькою, письменник, який вперше ввів в обіг таке літературно-романтичне поняття як «Степова Еллада», яке до сих пір залишається своєрідною візитною карткою та брендом землі корифеїв. Дуже символічним є і зображення хреста за спиною письменника, як ілюстрація того тягаря, який приречений нести кожен справжній патріот України чи то на батьківщині, чи на чужині», – зазначають у Музеї мистецтв.
Нагадаємо, поет, письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик, сотник армії УНР Євген Маланюк народився 2 лютого 1897 року в селищі Новоархангельськ.
Значну частину свого життя змушений був жити в еміграції.
Творчий доробок Маланюка – це збірки поезій: «Стилет і стилос» (1925), «Гербарій» (1926), «Земна Мадонна» (1934), «Перстень Полікрата» (1939), «Вибрані поезії» (1943), «Влада» (1951), «П’ята симфонія» (1954), «Поезія в одному томі» (1954).
Окремими книгами вийшли його есе та історіософічні праці: «Нариси з історії нашої культури» (1954), «До проблеми більшовизму» (1956), «Малоросійство» (1959), два томи унікальних «Книг спостережень» (І962, 1966).
Помер Євген Маланюк у 1968 році в Нью Йорку.