«Дніпро-Кіровоград» цифровізує кропивницький водоканал

Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» цифровізує роботу водоканалу в Кропивницькому. Такий проєкт є передовим в Україні. Про це повідомив голова обласної ради Сергій Шульга, сьогодні 20 липня.

«Зараз фахівці завершують роботу над програмним продуктом, який ми називаємо цифровий водоканал. У разі аварійної ситуації фахівці підприємства зможуть із мобільного заходити в систему, у режимі реального часу фіксувати локацію аварії і більш оперативно виявляти причину та реагувати на неї», – пояснив Сергій Шульга.

Він підкреслив, такий онлайн контроль над роботою системи – це важлива складова комплексного підходу до боротьби з втратами.

Разом із тим, голова облради уточнив, цифровізація відбувається в рамках проєктів, що реалізуються коштом Світового банку. 

«Щоправда, з початком війни частина проєктів стала на паузу. Зараз ситуація поступово вирівнюється. Поки мова йде про ті проєкти, де задіяні внутрішні компанії. Цифровізацією водоканалу займаються українські розробники, тож очікуємо, що за кілька місяців отримаємо готовий, відтестований продукт. Натомість, якщо в проєкті беруть участь іноземці, то поки зрушень немає – своїх працівників вони не делегують в Україну. Зараз наші фахівці аналізують і прораховують різні варіанти як реагувати і діяти. Простоювання – це збитки, це знову втрачений час і це відсутність очікуваного результату. Маємо зробити все, щоб цього максимально уникнути», – констатує Сергій Шульга.

Нагадаємо, кредит на реконструкцію «Дніпро-Кіровоград» область залучила у 2014 році. Загальна сума – 47 мільйонів доларів.

Вас також може зацікавити