Перший відеоурок, присвячений темі паліативної допомоги, громадські активісти Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» презентували у Кіровоградському медичному коледжу ім. Мухіна.
Про це Новинам Кіровоградщини повідомила PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
– Ми вперше презентуємо відеоурок «Профілактика пролежнів у паліативних пацієнтів у домашніх умовах» саме у медколеджі, адже створювали його у співпраці. Ми вперше в регіоні започаткували запис відеоуроків з даної теми, розуміючи їх важливість та актуальність. Потрібно діяти вже зараз, адже у паліативних пацієнтів немає часу чекати, їм болить саме зараз і в цей момент… Наш відеоролик стане в нагоді родичам паліативних пацієнтів, допоможе їм доглядати за ними, щоб уникнути пролежнів. Ми дякуємо адміністрації закладу за розуміння і сприяння у запису цієї складної, але важливої теми, – відзначила PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Вікторія Семененко.
– Це унікальний досвід співпраці: громадськість, що виступає рупором для широкого кола осіб, транслює фахові знання спеціалістів медичного коледжу зі спільною метою – допомогти, пояснити, достукатись. Ми не вперше говоримо про те, як важливо, коли ти йдеш шляхом адвокатування змін в системі надання комплексної паліативної допомоги і хтось поруч приєднується і допомагає. Ми закликаємо всіх, хто може допомогти, долучайтеся до наші команди. Ми знайшли партнерів, що знаються на аспектах догляду за хворими, наразі шукаємо спеціалістів в сфері надання психологічної допомоги паліативним хворим та їх родичам, – зауважила керівник відділу аналітики та адвокації КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Аліна Логінова.
– Процес зйомки був складним, але цікавим. Ми вперше зробити відеоурок спільно з пацієнтською організацією. Студентам дуже цікаво слухати і дивитись на те, до чого вони доклали своїх зусиль. А наші студенти – майбутній лікарі, медсестри. Ми завжди відкриті для будь-яких форм співпраці і готові передавати свої знання, адже розуміємо, як важливо долучатись до суспільно-корисних ініціатив. Хтось, подивившись відеоролик, дізнається щось нове, а комусь це допоможе змінити своє ставлення, коли опускаються руки, і врятує його, – підсумувала керівник медколеджу Світлана Бондарь.
Відеурок можна переглянути у соціальній мережі «Фейсбук» на офіційній сторінці організації.