Щоб пірнання в ополонку було корисним для здоров’я — треба готуватись заздалегідь, зокрема, загартовувати організм.
Робити це потрібно з літа, говорить сімейний лікар з Кропивницького Дмитро Корольков. Про це інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.
Дмитро Корольков каже: до пірнання в ополонку треба бути готовим, як фізично так і психологічно. Занурюватись у воду один раз на рік недостатньо для того, щоб підтримувати своє здоров’я. Це має бути регулярна практика:
“Коли непідготовлені люди їдуть раз в рік до води, щоб пірнути в ополонку, і при цьому вживають спиртні напої, то нічого здорового в цьому немає. Ви піддаєте небезпеці свої судини і створюєте стресову ситуацію для свого організму”.
Перед зануренням у воду лікар рекомендує добре розігріти своє тіло. Для цього треба зробити зарядку, розтертися вологим рушником або трохи побігати:
“Важливо підготуватися психологічно до того, що це холодна вода, що можливий спазм м’язів та судин. Підготувати треба і своїх друзів, що, можливо, вас доведеться витягувати з ополонки та надавати першу домедичну допомогу. Пригадати, про всяк випадок, де розташована найближча лікарня і як діяти в різних екстрених ситуаціях”.
За словами Дмитра Королькова, щоб не отримати переохолодження, перед пірнанням і після, не потрібно вживати алкоголь:
“Алкоголь лише складає враження зігрівання тіла. Насправді він розширює судини і ще більше покращує віддачу тепла. Таким чином отримати переохолодження організму можна значно швидше. Одноразове купання в ополонці не несе ніякого здоров’я, навпаки — це може бути дуже шкідливо для організму. За один раз неможливо набратися здоров’я”.
Якщо під час пірнання в ополонку людині стало зле, її потрібно перенести в тепле місце: це може бути машина, намет, будь-яке приміщення. Якщо пірнальник при свідомості, його треба напоїти теплим питтям, вкрити покривалом, або всім, що є під рукою. В цей же час треба викликати швидку допомогу.