Як жителі Кропивницького на Водохреще в ополонку пірнали

Майже пів сотні людей за годину долучились до хрещенських купань на Новомиколаївському пляжі у Кропивницькому – одному з трьох облаштованих для цього місць в обласному центрі.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

15-річна Аліна Абрамович з братом Дмитром пірнали вперше. Зробила це за порадою батька:

”Це така українська традиція. І я подумала, чому б ні”.

Батько Володимир Абрамович говорить, що до купання не готувались:

”Чай – це всі приготування. Для душі, для здоров’я, для настрою”.

Кропивничанин Руслан Ткаченко розповів, що пірнає більше десяти років, робить це не тільки на Водохреще. Щоб не холодно було виходити з води, взяв дідового кожуха:

”Дуже приємні емоції, дуже”.

За словами водолаза Василя Кедрича, який з колегою Володимиром Віднічуком чергував біля ополонки, температура води в Інгулі – майже чотири градуси тепла. Володимир Віднічук сказав, що чергують для запобігання нещасним випадкам під час купання:

”Глибина – близько метра. По поведінці людини видно – чи орієнтується вона у просторі”.

Речниця служби з надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області Оксана Мачак розповіла, що в регіоні організували 26 постів для надання, у разі потреби, першої допомоги охочим зануритись в ополонку на Водохреще:

”Залучили 26 машин, 91 людину. Минулого року випадків, коли потрібно було б рятувати людей на Водохреще, не було”.

Щоб пірнання в ополонку було корисним для здоров’я – треба готуватися заздалегідь. Про це розповів сімейний лікар з Кропивницького Дмитро Корольков. З його слів, непідготовленим людям у водоймі можна перебувати не більше двох-трьох секунд, підготовленим – до пів хвилини, людям із хронічними недугами перед зануренням треба радитися із лікарем.

Вас також може зацікавити