В ОДА говорили про двосторонню співпрацю у військово-оборонній сфері між Кіровоградщиною та Естонією

Колективна система безпеки для нас сьогодні дуже важлива.

Про це голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко заявив під час офіційної зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Ґертом Антсу, який перебуває на Кіровоградщині з одноденним робочим візитом.

У ході зустрічі значну увагу було приділено двосторонній співпраці у військово-оборонній сфері. Зокрема, Ґерт Антсу зауважив, що з військовослужбовцями 3-го окремого полку спецпризначення ЗСУ, який дислокується на території Кіровоградщини, працюють естонські спеціалісти.
Сергій Кузьменко у свою чергу подякував пану Послу та уряду Естонської Республіки за підтримку української армії і зауважив: “Ваші спеціалісти роблять багато для того, щоб наблизити навики наших військових до стандартів НАТО. Для нас дуже важлива підтримка вашої держави. В умовах зовнішньої агресії значну частину своїх ресурсів наша країна витрачає, щоб інвестувати у свою армію, зробити її сильнішою. Колективна система безпеки для нас сьогодні дуже важлива”.

Учасники зустрічі звернули увагу і на питання реабілітації українських військовослужбовців, які брали участь у воєнних діях на сході держави. Зокрема, йшла мова про те, що військові з України проходять реабілітацію в Естонії – понад 30 представників 3-го полку спецпризначення минулого року відновлювали фізичний і психологічний стан саме в Естонській Республіці.

Сергій Кузьменко та Ґерт Антосу обговорили і питання двосторонньої співпраці у сфері обміну студентами і трудовими ресурсами. У програмі перебування пана Посла на Кіровоградщині – відвідування провідного машинобудівного підприємства області ПАТ “Ельворті”, ознайомлення з роботою заводу та спілкування з керівництвом.

Вас також може зацікавити