У Світловодську хотіли незаконно купити продукти для навчальних закладів на майже 400 тисяч гривень

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив низку позовів прокуратури щодо оскарження незаконних договорів на постачання продуктів до закладів освіти.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у прес-службі прокуратури області.

Так, Знам’янська місцева прокуратура за результатами моніторингу єдиного веб-порталу використання бюджетних коштів «Edata» та єдиної системи публічних закупівель «Prozorro» виявила порушення тендерного законодавства під час проведення відділом освіти, молоді та спорту Світловодської районної державної адміністрації закупівлі продуктів для дітей – учнів місцевих навчальних закладів.

Вивчення договорів показало, що між відділом освіти, молоді та спорту Світловодської районної державної адміністрації та місцевим підприємцем укладені чотири договори поставки продуктів на загальну суму 382 тисяч гривень.

За цими договорами продукти мали купуватися із застосуванням Закону України «Про публічні закупівлі» – процедур закупівлі у вигляді відкритих торгів, однак відділ освіти уклав оспорювані договори напряму з постачальником.

Також відділ освіти, порушивши принцип конкуренції серед учасників, не оприлюднив на веб-порталі «Prozorro» планування покупки, що не дало можливості брати участь у закупівлі іншим учасникам.

Крім того, у договорах вказується, що мають поставлятись продукти, але не визначається конкретно який саме товар очікувався, його кількість та ціна за одиницю товару, що суперечить принципу максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості, передбачених процедурами публічних закупівель.

Підтримавши позицію прокуратури, суд визнав договори недійсним, чим попередив незаконне витрачання бюджетних коштів на суму 382 тисяч гривень.

Вас також може зацікавити