У Кропивницькому відремонтували багатоповерхівку, де обвалилися плити перекриття

Будинок на вулиці Яновського у Кропивницькому, де цьогоріч у березні обвалилися бетонні плити перекриття, відремонтували.

Будинок визнали аварійним і мешканців з нижніх поверхів відселили з квартир. Після ремонту будинку Ольга Десяткіна та Тетяна Кузнецова у свої квартири повернутись не можуть, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

У березні цього року у квартирі на останньому поверсі п’ятиповерхівки ремонтники порушили будівельні норми і знесли стіну, через це обвалились плити. Про це говорив заступник міського голови Олександр Вергун. Травмованих чи загиблих не було.

Між четвертим і п’ятим поверхом зруйноване перекриття підсилили, сказав Олександр Вергун:

“Коли обвалилось, воно все впало на підлогу п’ятого поверху, яка є стелею четвертого. Зробили залізобетонне, заармоване повністю нове перекриття”.

На реконструкцію витратили 930 тисяч гривень з міського бюджету: 100 тисяч коштував експертно-технічний звіт, 830 тисяч – реконструкція:

“Ухвалили рішення не чекати, поки відшкодує власниця квартири. Поки що немає в нас остаточного рішення по кримінальному провадженню, хто винен. Не будемо поки говорити, що власниця винна: там працювали будівельники”.

Нині будинок не аварійний, каже заступник:

“Строки були затягнуті, адже це замовлення проєкту, технічної документації, визначення підрядної організації. Все це відбувалось у системі “Прозоро” тому що початкова вартість була більше 50 тисяч гривень”.

Через обвал плит поліція відкрила кримінальне провадження. Кваліфікували його за статтею 356 Кримінального кодексу України “Самоуправство”. Санкція передбачає покарання у вигляді штрафу до 850 гривень, або виправними роботами до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.

Власниця квартири Наталія Мельниченко, де обвалились плити, спілкуватись з журналістами не захотіла.

“Залиште мене, будь ласка, у спокої”, – сказала вона.

Власниця квартири на третьому поверсі Ольга Десяткіна каже: після обвалу помешкання потребує ремонту. Нині живе у батьків:

“Нічого ніхто не відшкодовує і не обіцяє. Кажуть, звертайтесь до власниці. А власниця відповіла, що вона цього не буде робити, їй немає чим компенсувати. Зараз жити в квартирі неможливо: все сиплеться і обвалюється”

Тетяна Кузнецова взяла 60 тисяч гривень кредиту, щоб відремонтувати квартиру на четвертому поверсі. Вона під тією, де стався обвал. Нині живе у друзів:

“Міська влада повністю відновила мені стелю. Там, де були тріщини – зала, прихожа, кухня, ванна кімната. Підняли стелю, закріпили, зробили гіпсокартон. Далі я все роблю своїми силами – багети, частково шпаклівка стін, лінолеум на підлогу, шпалери і заміна міжкімнатних дверей”.

Вас також може зацікавити