У Кропивницькому взялися доопрацьовувати програму боротьби з карантинними рослинами

У міській раді Кропивницького відбувся круглий стіл, учасники якого обговорили аспекти розробки міської комплексної програми та шляхи боротьби з амброзією.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

У роботі круглого столу, який ініціювала депутат міської ради Катерина Шамардіна, взяли участь секретар міської ради Андрій Табалов, заступник міського голови Олександр Мосін, начальник спеціалізованої інспекції Андрій Максюта, керівник КП “Благоустрій” Віктор Луценко, керівники відділів та управлінь міської ради, начальники ЖЕО, голови районних рад та квартальних комітетів, громадськість обласного центру.

Відкриваючи засідання Олександр Мосін відзначив, що у Кропивницькому від алергії страждає значна частина населення і з кожним роком кількість хворих збільшується. За словами посадовця, щоб розпочати ефективну боротьбу з цією карантинною рослиною, необхідно, в першу чергу, розробити алгоритм дій і обстежити територію обласного центру.

У свою чергу, керівник КП “Благоустрій” Віктор Луценко звернув увагу учасників круглого столу, на ту роботу, яку фахівці підприємства виконують для зменшення на території Кропивницького кількості амброзії полинолистої. За його словами, повністю позбутися рослини майже не можливо. Насіння, що потрапило до ґрунту, дуже живуче та з легкістю розростається. Віктор Луценко також розповів, що станом на сьогодні вже викошено 39 гектарів амброзії на території, яка знаходиться на балансі підприємства, і розповів про кілька шляхів боротьби з алергенним бур’яном.

Під час обговорення пролунала пропозиція створити робочу групу, яка б доопрацювала програму боротьби з карантинними рослинами, враховуючи напрацювання інших регіонів України. Також було запропоновано створити на сайті міської ради інтерактивну карту, на якій громадяни самостійно зможуть відзначати місця найбільшого розростання амброзії.

Очільник депутатського корпусу Кропивницького також додав, що необхідно якомога більше інформувати громадськість про негативний вплив амброзії на здоров’я людини. Крім того, необхідно вирішити питання, що робити зі скошеною амброзією, адже палити її теж не можна.

У підсумку, за результатами роботи круглого столу було вирішено створити робочу групу, яка доопрацює програму боротьби з карантинними рослинами, розмістити її на офіційному сайті міської ради та розробити алгоритм дій, який дозволить у 2019 році почати втілювати програму у життя.

Вас також може зацікавити