У 77 % досліджених проб води з громадських криниць області перевищений вміст нітратів

За півроку фахівці Кіровоградського обласного лабораторного центру провели дослідження 223 проб питної води із громадських колодязів.

З них не відповідають нормативам на вміст нітратів 171 проба (77%), інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на лабораторний центр.

Згідно результатів лабораторних досліджень, вода з громадських криницях 100% не відповідала вмісту нітратів в Благовіщенському, Вільшанському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Бобринецькому, Компаніївському, Долинському та Знам’янському районах.  У 92 % в Кіровоградському районі, в 83% в Новоархангельському районі, в 76 % в Гайворонському районі, в 67% в Петровському районі, в 53% в Олександрійському районі, в 50% в Олександрівському та Онуфріївському районах, в 38% в Голованівському районі.

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечне для дітей до одного року. Це призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії. Останній летальний випадок від цього захворювання в Новоархангельському районі у дитини до року.

Довідково:

Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, обумовлене значним підвищенням вмісту метгемоглобіну в крові, який утворюється внаслідок токсичної дії нітратів на гемоглобін. Це призводить до кисневого голодування тканин, що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю і захворювання може закінчитися летально.

Вас також може зацікавити