Суд відмовив прокуратурі в перевірці «Хімрезерву», де в травні сталася масштабна пожежа

Кіровський районний суд Кропивницького відмовив прокурорам Кропивницької окружної прокуратури у проведенні огляду територій та проведенні обшуків в рамках кримінального провадження за наслідками масштабної пожежі на заводі «Хімрезерв» у Кропивницькому. Про це йдеться в ухвалах суду, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зокрема зазначається, що розслідування попередньо кваліфіковано за частиною 2 статті 270 «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки» та частиною 2 стаття 272 «Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки».

Прокурори неодноразово зверталися до суду про санкцію на огляд територій підприємств «Хімрезерв-2010», «Хімрезерв-Україна», «Кіровоградпостач».

Також прокурори просили суд надати дозвіл на проведення обшуків у рамках кримінального провадження 

«(…) Метою проведення огляду прокурор зазначає необхідність перевірки ТОВ «Хімрезерв-2010» щодо додержання вимог екологічного законодавства. Однак лист Кропивницького РУ ГУ ДСНС України у Кіровоградській області від 21.05.2024 року стосується Порядку обліку пожеж та їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2003 №2030 і відсилає до порядку дотримання пожежного законодавства, тому жодним чином не може виступати належним доказом на обґрунтування заявлених прокурором у клопотанні вимог, щодо перевірки додержання вимог екологічного законодавства(…)

(…) Прокурор в одному клопотанні просить дати дозвіл на проникнення до трьох різних володінь. (…) Не подано доказів та відсутні посилання на закон, на підставі якого можна провести три огляди за різними поштовими адресами на підставі однієї ухвали слідчого судді», – йдеться в ухвалі.

В усіх випадках суд відмовив прокурорам Кропивницької окружної прокуратури.

Нагадаємо, 6 травня на території «Хімрезерву-2010» виникла масштабна пожежа, внаслідок якої загинув начальник відділу фасування розчинів.

За даними ДСНС, горіла ємність з рідинами на території резервуарного парку підприємства.

Згодом повідомили, що внаслідок пожежі на теpитоpії підпpиємства знищено дві ємності на складі pозчинників, також пошкоджено 7 ємностей, об’ємом по 20 кубометpів, та тpубопpоводи, що їх з’єднували. 

Вас також може зацікавити