Систему забезпечення прав затриманих презентували в обласному центрі (ФОТО)

В ізоляторі тимчасового тримання в обласному центрі запрацювала система забезпечення прав затриманих Custody Records.

Її впровадження дозволяє фіксувати дії стосовно затриманих під час їхнього перебування у поліції, з іншого боку – є запобіжником для безпідставних звинувачень на адресу поліцейських, повідомили Новини Кіровоградщини в Секторі комунікації поліції області.

Кіровоград став четвертим містом в Україні, де впровадили сучасну систему дотримання прав затриманих, слідом за Дніпром, Херсоном та Сарнами.

Нині в ізоляторі працює інспектор з дотримання прав людини, який проводить первинне спілкування-інтерв’ю із тимчасово затриманою особою. Це гарантує встановлення правомірності затримання, а також подальше виконання вимог процесуального законодавства щодо дій із особою, що поміщається до ізолятора. Також в ІТТ вестиметься електронне документування та цілодобове спостереження.

«У діяльності поліції одним із принципів роботи є дотримання прав і свобод громадян. Відтепер до електронної підсистеми буде вноситись інформація щодо харчування особи, надання медичної допомоги, побачень, прогулянок та інших дій, пов’язаних із утриманням та переміщенням тимчасово затриманої особи. Ці дані дають нам можливість, за потреби, переглянути правомірність дій поліцейських та самих затриманих. Вони гарантують виконання нашого пріоритету в роботі – створення безпечного середовища для перебування затриманих осіб», – зазначив начальник поліції Кіровоградської області Роман Козьяков.

Вас також може зацікавити