Сергій Шульга: Це злочин, коли у час війни ліки дорожчають на 50%

Голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга закликав органи нагляду взяти на особливий контроль питання формування цін на соціально значущі товари.

«Щодня я отримую результати моніторингу цін на товари першої необхідності. Це ухвалений урядом список із кількох десятків соціально значущих продуктів і ліків. На жаль, на деякі товари маємо суттєве зростання цін. Це макаронні вироби, нестероїдні протизапальні ліки. Також здорожчали вершкове масло, овочі. Але, якщо в одному випадку ринок об‘єктивно реагує на обставини, то в іншому – слід розібратися. Це злочин, коли у час війни ліки вітчизняного виробництва дорожчають на 50%. Питання слід узяти на особливий контроль», – підкреслив Сергій Шульга.

Нагадаємо, місяць тому Бюро економічної безпеки України створило Telegram-бот, який з-поміж іншого приймає повідомлення про необґрунтоване підвищення цін. Далі інформація передається органам нагляду, а вже ті реагують відповідним чином.

Як повідомлялося раніше, до переліку соціально значущої продукції належать: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля, етанол (розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні, а також бензин (марок А-92, А-95), дизельне пальне й газ скраплений для автомобілів.

Вас також може зацікавити