Російський власник Кіровоградського рудоуправління отримав підозру від СБУ

Служба безпеки України повідомила про підозру російському бізнесмену Сергію Кабаргіну, бенефіціарному власнику Кіровоградського рудоуправління. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора й СБУ.

Кіровоградське рудоуправління працює у Кропивницькому районі, де видобуває пісок, гравій та глину, зокрема вогнетривку каолінову.

Корпоративні права підприємства перебувають під арештом, у травні 2023 року стало відомо, що Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами шукає для них управителя.

Слідство вважає, що за вказівкою Кабаргіна гірські породи з українського підприємства постачали нібито до третіх компаній, хоча насправді вони потрапляли до Росатому й Лукойлу. Постачання йшли через російський Боровичський комбінат вогнетривів.

СБУ також встановила, що бенефіціар Кіровоградського рудоуправління має стосунок до військово-промислового комплексу Росії.

“Підприємства сплачують мільярдні суми податків та інших обов’язкових платежів як до бюджету країни-агресора, так і до позабюджетних фондів. Кошти спрямовуються на потреби збройних сил РФ, а також фінансування незаконних збройних формувань, залучених у російській агресії проти України”, – заявила прокуратура.

У зв’язку з цим бізнесмену повідомили про підозру за ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу – фінансування агресії проти України.

Вас також може зацікавити