На Кіровоградщині та в інших регіонах провели обшуки в справі колцентрів, що ошукували іноземців

Фішингові «сall-центри» на території столиці й в інших регіонах організували зловмисники. Вони ошукали десятки іноземців на майже 2 млн чеських крон, що в еквіваленті складає майже 3 млн грн. Під час міжнародної спецоперації затримали трьох організаторів і п’ятьох активних учасників. Про це повідомляє Кіберполіція Національної поліції України.

Слідство встановило, що зловмисники залучили до протиправної діяльності понад 40 осіб у різних регіонах України. Так звані «кодери», тобто спеціалісти з написання комп’ютерних програм, створили, оновлювали, підтримували та удосконалювали роботу телеграм-ботів та фішингових ресурсів, а також забезпечували анонімність спільників в інтернеті, надавали консультації щодо маскування злочинної діяльності.

Своїх потенційних жертв оператори «сall-центрів» знаходили на чеських торговельних інтернет-майданчиках. Із використанням методів соціальної інженерії та заздалегідь розробленим «сценаріям спілкування», аферисти переконували своїх співрозмовників перейти за фішинговими посиланнями для оплати товарів чи послуг.

Після того, як люди вводили платіжні дані, інформація ставала відомою фігурантам. Члени угруповання, так звані «вбівери», виводили гроші з рахунків власників на підконтрольні банківські картки або за допомогою «кодерів» конвертували їх у криптовалюту.

Надалі організатор займався розподілом привласнених коштів, частину з яких витрачав на забезпечення функціонування «сall-центрів».

Правоохоронці за силової підтримки працівників полку поліції особливого призначення провели 29 обшуків на території Києва, Дніпропетровської, Кіровоградської, Тернопільської, Полтавської та Чернігівської областей. У результаті вилучили майже 60 ноутбуків, комп’ютерну техніку, десятки мобільних телефонів, 75 тис. доларів США, банківські та сім-картки, 6 автомобілів та робочі записи.

Слідчі поліції Києва розслідують кримінальне провадження за ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) і за ч. 4 та 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Трьох організаторів та п’ятьох виконавців затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України й повідомили їм про підозру. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тривають слідчі дії для оголошення підозри іншим учасникам злочинної організації.

Вас також може зацікавити