На Кіровоградщині стартувала кампанія з декларування: хто має «здатися» державі

З початку 2022 року на Кіровоградщині стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2021-го.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі ГУ ДПС у Кіровоградській області.

Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2022 року громадяни та самозайняті особи, які отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Згідно норм Податкового кодексу України підлягають обов’язковому декларуванню:

  • доходи, з яких при нарахуванні або при виплаті ПДФО не утримувався;
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом;
  • спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;
  • додаткове благо;
  • доходи від продажу інвестиційних активів;
  • іноземні доходи.

«Звертаємо увагу, що громадяни, які мають у власності земельні частки (паї), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари та отримали доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена безпосередньо ними на цих земельних ділянках, повинні включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію», – наголосили у пресслужбі.

Для подання декларації необхідно звернутись в Центри обслуговування платників податків при державних податкових інспекціях за місцем податкової адреси. Саме тут фахівці ДПС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.

«Беручи до уваги низку обмежень в зв’язку з проведенням карантинних заходів, декларацію про доходи краще подавати в електронному вигляді. Для цього декларанти можуть зареєструватись в Електронному кабінеті, попередньо отримавши кваліфікований електронний підпис», – підкреслили у пресслужбі податкової.

Вас також може зацікавити