На Кіровоградщині різко збільшилася кількість смертей на воді

В ОДА відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Єдиним питанням, що розглянули члени комісії стали заходи із попередження нещасних випадків на водних об’єктах області, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Під час засідання розглядалось питання щодо попередження нещасних випадків на водних об’єктах області, доповідав – заступник начальника Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Василь Штогрін.

Зокрема він зазначив, що у поточному році в області спостерігається різке збільшення – на 35% кількості загиблих на воді, порівняно з аналогічним періодом минулого року (станом на сьогоднішній день на водоймах області загинуло 24 особи, в 2018 році – 17осіб). Лише протягом останніх чотирьох днів на водоймах області загинуло 8 осіб, з них 2 дітей.

Він нагадав, що кілька місяців тому місцеві органи влади отримали доручення обласної комісії з питань ТЕБ та НС щодо облаштування літніх зон відпочинку біля водойм. Про стан виконання цього доручення доповів заступник начальника управління ДСНС України в області Василь Штогрін. Зокрема він вказав на недостатній рівень організації роботи із запобігання загибелі людей на водних об’єктах майже в усіх населених пунктах області. За його словами, від повідна робота взагалі не проводиться у містах Кропивницький та Знам’янка, у Благовіщенському, Голованівському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Кропивницькому, Бобринецькому, Компаніївському, Новгородківському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Устинівському районах. Тут на сьогодні не визначено жодного місця відпочинку біля води та не приведено їх у відповідність вимогам Правил охорони життя людей на водних об’єктах. Лише по одному офіційному місцю визначено у Гайворонському, Олександрійському, Олександрівському та Маловисківському районах: “Це ті місця які використовуються дитячими оздоровчими таборами, а місць відпочинку для загального користування також невизначено жодного”, – наголосив Василь Штогрін. Особливу увагу він звернув на ситуацію у м. Кропивницький – щороку протягом літнього періоду тут функціонують стихійні пляжі (Новомиколаївський, Ковалівський та у парку Перемоги), натомість до цього часу їх території не визначені міською радою, як місця відпочинку на воді, та робота по їх обладнанню не проводиться взагалі.

– Сьогодні йдеться не лише про здоров’я, а про життя людей, – наголосив Сергій Коваленко. – Дуже просто розмістити на березі водойми табличку із забороною купання, але далі… за нею криється 24 смерті, в тому числі 2 дитячі. Місця відпочинку в тих погодних умовах, які склалися сьогодні і прогнозуються на завтра, повинні бути обладнаними, і взагалі – повинні бути! Облаштовані зони відпочинку сьогодні – це єдина можливість уникнути нещасних випадків на воді, – наголосив він.

За результатами засідання члени обласної комісії доручили місцевим органам влади оперативно визначити в установленому порядку місця масового відпочинку людей на водних об’єктах області та вжити заходів щодо приведення їх до встановлених законодавством вимог; забезпечити обстеження дна акваторії, де найчастіше купаються люди, і очищення дна від сторонніх предметів водолазами аварійно-рятувальної служби області; вжити заходів щодо перевірки виконання умов договорів з орендарями водойм в частині недопущення використання в рекреаційних цілях ставків, наданих для товарного риборозведення тощо.

Вас також може зацікавити