Кіровоградська облрада просить центральну владу відновити належну роботу урановидобувного комплексу регіону

Депутати Кіровоградської обласної ради звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради з проханням вжити заходів з відновлення належної роботи уранових шахт «СхідГЗК» на сесійному засіданні сьогодні, 14 червня.

«Маємо ситуацію, коли урановидобувні шахти регіону знову опинилися у критичному становищі. У 2022 році шахти перебувають у тривалому простої. Відключення від водопостачання, газопостачання, на черзі – відключення від електропостачання. Більше того, працівники не отримують заробітну плату, існує значна кредиторська заборгованість. Тобто, криза на підприємстві тільки поглиблюється і проблему ніхто не вирішує. Категорично не можна допустити розподілу стратегічно значущого державного підприємства на дві частини як це пропонується зараз – ліквідну і неліквідну, а передати комбінат у підпорядкування ДП «НАЕК «Енергоатом» як цілісний майновий комплекс», – прокоментував депутат Валерій Кальченко.

Відтак депутатський корпус закликав центральні органи влади невідкладно відреагувати на кризу в урановидобувному комплексі Кіровоградщини.

«(…) Звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням вжити заходів з відновлення роботи та розвитку ДП «СхідГЗК» з метою збільшення обсягів виробництва уранового оксидного концентрату.

(…) Верховної Ради України всебічно сприяти відновленню та розвитку ДП «СхідГЗК».

(…) Президента України з проханням підтримати дане звернення депутатів Кіровоградської обласної ради восьмого скликання та визначити відповідальну особу за позитивне вирішення порушених питань із метою відновлення і подальшого розвитку діяльності ДП «СхідГЗК»», – зазначається, зокрема, у рішенні облради.

Нагадаємо, перше засідання Кіровоградської обласної ради онлайн відбулося сьогодні, 14 червня.

Вас також може зацікавити