Хайп дорожчий за життя? В ОПУ розкритикували чиновників за публікацію фото з місць падіння ракет рф

Офіс Президента виступив з різкою заявою щодо публікації чиновниками та блогерами місць падіння ворожих ракет. Такі дії назвали злочинною недбалістю та зловживаннями інформацією з обмеженим доступом. Зокрема про це заявив Радник голови ОП Михайло Подоляк сьогодні, 29 травня.

«По всій країні – повітряна тривога та підвищений рівень небезпеки. Якими ще словами на 15-му місяці повномасштабної війни потрібно пояснювати кожному чиновнику ОВА, мерам та інстаграм-блогерам, що не можна публікувати роботу ППО, фотографії з місць падіння ракет, перелік об’єктів атаки та ін. 

Попри велику конвенційну війну держава не обмежувала свободу слова та не вводила цензуру. Кожен і досі може вільно збирати та поширювати інформацію, яка не несе загрози національній безпеці та обороні. Але розповсюдження критичної інформації вже схоже на злочинну недбалість, а у випадку з представниками влади – на зловживання інформацією, до якої у них є доступ ex officio.

Зрозуміло, що це підвищує активність та цитування. Але ж точно чужі життя не повинні бути платою за підвищені індекси цитування. Так само, як справжня «дорослість» – це не про паспортний вік, а про розуміння, що можна робити, а чого робити категорично не треба», – написав він у телеграм-каналі.

Вас також може зацікавити