Тимошенко пояснив, як місцева влада може збільшити «карантинні» виплати громадянам

Органи місцевого самоврядування мають долучитися до виплати фінансових компенсацій малому бізнесу та найманим працівникам у «червоних» карантинних зонах. Таким чином можна буде збільшити виплату з державного бюджету. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

«Зараз склалася ситуація, коли «червоний»рівень епідемічної небезпеки оголошено в ряді областей і міст. В останні тижні ВООЗ фіксує зростання захворювання і, на жаль, смертності від Covid у всьому світі. Тому не виключено, що в Україні кількість областей, які опиняться в червоній зоні, буде збільшуватися. Одночасно в Офісі Президента України розуміють, що в умовах карантину життєво важлива підтримка малого бізнесу і найманих працівників підприємств, діяльність яких вимушено припиняється», — написав Тимошенко в Facebook.

Про важливе. ❗️

У грудні-січні, коли в Україні було посилено обмежувальні заходи у зв'язку з поширенням коронавірусу,...

Опубликовано Kirill Timoshenko Среда, 24 марта 2021 г.

За його словами, станом на зараз розроблений такий механізм нарахувань і виплати компенсацій: за рахунок коштів державного бюджету виплачуватимуться 8000 гривень, а за рахунок місцевого бюджету має бути додана сума, розмір якої визначить орган місцевого самоврядування. Заявки, як і раніше, будуть прийматися через додаток «Дія».

«Упевнений, що центральна влада свої зобов'язання виконає. Чекаємо на підтримку лідерів місцевих громад», — сказав Тимошенко.

За його словами, тема допомоги українцям у «червоних» карантинних зонах стала пріоритетною на нещодавньому засіданні президії Конгресу місцевих і регіональних влад – органу, який «уже став якісно новим майданчиком для ефективної координації дій з тим, щоб враховувати інтереси жителів і великих міст, і маленьких селищ».

Заступник керівника ОП нагадав також, що в грудні-січні підприємцям у вигляді компенсації з держбюджету вже було виплачено 3,6 млрд. гривень.

«Людям потрібна допомога. Як зазначив раніше Президент Володимир Зеленський, в нинішній ситуації дуже важлива спільна підтримка українців з боку і державної, і місцевої влади», — заявив Тимошенко.

Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко пояснив, що рішення про
жорсткі карантинні обмеження в Україні наразі вводяться за регіональним
принципом. Їх ухвалює влада кожної області або міста з огляду на поточну
ситуацію в регіоні.