У 4 містах Кіровоградщини тариф на централізоване тепло не зростатиме

За ініціативи Президента України Володимира Зеленського Кабмін і Асоціація міст України підписали меморандум для врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії сьогодні, 9 лютого.

Про це повідомив голова облдержадміністрації Андрій Назаренко, інформують Новини Кіровоградщини.

«Підписання меморандуму означає, що до кінця цього опалювального сезону тариф на тепло для населення не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ у необхідних обсягах для безперебійного постачання носія. На Кіровоградщині чотири міста мають централізоване теплопостачання – Кропивницький, Олександрія, Світловодськ і Долинська. Вони є членами Асоціації міст України. Відтак на них поширюється дія меморандуму», – наголосив очільник області.

Як повідомили в Офісі Президента, серед підписантів меморандуму також НКРЕКП і «Нафтогаз».

Крім незмінного тарифу на тепло для населення, меморандум передбачає відтермінування оплати за природний газ для теплокомуненерго та компенсацію різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло. Також уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

«Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дасть змогу уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021—2022 років.