На Кіровоградщині побудують завод на базі Балахівського родовища графіту

Інвестиційна компанія BGV Group Management у 2024 році планує розпочати будівництво заводу з виробництва графітового концентрату і сферичного граніту на базі Балахівського родовища в Кіровоградській області. Про це повідомляє mind.ua.

У компанії розраховують, що це буде один із найбільших виробничих комплексів у Європі.

«Щодо Балахівського проєкту команда BGV наразі виконує другий етап пілотних випробувань збагачувальної фабрики та завершує проєкт виробничого комплексу і дослідно-промислові випробування графіту. Наступного року компанія планує розпочати будівництво одного з найбільших виробничих комплексів у Європі», – ідеться в повідомленні.

За даними компанії, потенційна потужність підприємства становитиме 50 000 тонн графітового концентрату на рік і 19 000 тонн сферичного графіту для літій-іонних батарей. У компанії очікують, що такий обсяг зможе покрити значну частину потреб ринку Європейського Союзу.

BGV також виконує роботу над попереднім техніко-економічним обґрунтуванням проєкту видобутку на Пержанському комплексному родовищі берилію (Житомирська обл.) і розраховує незабаром представити результати інвесторам. За її даними, запаси родовища становлять 2,34 млн тонн руди. Крім того, воно має також запаси цинку, рідкоземельних елементів та інших матеріалів.