Про Голодомор на Кіровоградщині розповіли дослідникам зі США та Європи

Історію Голодомору 1932—1933 років на Кіровоградщині вивчали дослідники зі США, Канади, Великої Британії та країн Європейського Союзу. Про геноцид розповів директор Регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко на міжнародній науковій конференції у Києві.

Конференцію «Епоха Голодомору: (пере)осмислення в контексті дослідницьких стратегій краєзнавства, регіоналістики та локальної історії» зібрали до 90-х роковин Голодомору.

«Свої доповіді також представили науковці з Кембриджського, Білефельдського, Стенфордського, Ягелонського і Віденського університетів, Національного інституту східних мов і культур у Парижі та університету Коннектикут. Для нас це велика можливість і відповідальність розповісти про факти Голодомору в нашій області, а також важливо зрозуміти світові тенденції ставлення до злочинів радянської влади», — зазначив Борис Шевченко.

Організували конференцію — Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН, Національна спілка краєзнавців, Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за сприяння Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.