У Кропивницькому засудили чоловіка за поширення інформації про дислокацію військових формувань

У Кропивницькому 48-річного чоловіка засудили за незаконне поширення інформації щодо розміщення ЗСУ та інших військових формувань в умовах воєнного стану. Про це повідомляє «Судовий репортер».

Чоловік — уродженець Дніпра. Одружений, має двох повнолітніх дітей, освіта середня спеціальна, безробітній. Має постійне місце реєстрації, позитивно характеризується за місцем проживання, на обліках у неврологічному та наркологічному диспансерах не перебуває. У 90-р роках двічі мав судимість та відбував покарання за злочини, пов’язані з обігом наркотиків.

За матеріалами справи, 12 липня обвинувачений у месенджері Telegram надіслав дочці скриншот із зображенням мапи, на якій під містом Слов’янськ Донецької області (із зазначенням географічних координат), показане розташування українських військових. Пізніше того ж дня він надіслав доньці скриншот із зображенням мапи, на якій під містом Авдіївка Донецької області (із зазначенням географічних координат) показане розташування ЗСУ.

Чоловік усвідомлював, що таку інформацію не поширювали у відкритому доступі Генеральний штаб ЗСУ, Міністерство оборони або інші уповноважені державні органи. Його звинуватили у злочині за ч.2 ст. 114-2  КК — в несанкціонованому поширення інформації про переміщення зброї, озброєння та бойових припасів, Збройних Сил України чи інших українських військових формувань в умовах воєнного стану.

Обвинувачений уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Сторони домовилися про умовне покарання. А саме позбавлення волі на 5 років, але зі звільненням від його відбування, встановивши іспитовий строк 3 роки. За словами адвоката, засуджений нині розкаюється і обіцяє більше подібного не робити.

Сам він розповів, що тимчасово не працює, адже недавно отримав повістку від військкомату і зайнятий обстеженням здоров’я. На які кошти живе, відповісти суду не міг. Раніше був на роботі у Польщі.

Суддя Ленінського районного суду Олена Лук’янова ухвалила затвердити угоду про визнання винуватості і визнати чоловіка винним. Вироком суду чоловікові призначають 5 років позбавлення волі зі звільненням на іспитовий строк 2 роки. 

Чоловік зобов’язується періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання і роботи. Також йому повернуть мобільний, який вилучали як речовий доказ.