Добровольці тероборони зможуть піти на пенсію раніше

Учасники добровольчих формувань територіальних громад матимуть право піти на пенсію раніше. Про це повідомили в управлінні Пенсійного фонду області.

«Особам, які входять у склад добровольчих формувань територіальних громад та беруть безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок», — сказано у повідомленні.

Також у фонді зазначають, що відповідно до законодавчих актів, учасники тероборони мають право пенсійного забезпечення, яке передбачене для військовослужбовців із числа учасників бойових дій та осіб із інвалідністю внаслідок війни.

«У разі загибелі осіб, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад, під час виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони України, членам їх сімей також надано право пенсійного забезпечення, які передбачені для членів сімей загиблих військовослужбовців», — додали в управлінні.