У Кропивницькому збудують принципово нову станцію скидання стоків

ОКВП «Дніпро-Кіровоград» розробило проект нового будівництва у Кропивницькому повністю автономної модульної зливної станції, яка кардинально відрізнятиметься від існуючої нині.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі водопостачального підприємства.

Майданчик станції буде благоустроєним, з бетонним фундаментом, модульною станцією заводського виробництва та навісом для асенізаційних машин. Приймати стоки тут можна буде від двох машин одночасно.

Кожен перевізник, який укладатиме з ОКВП «Дніпро-Кіровоград» угоду про злив нечистот на цьому майданчику, отримуватиме безконтактну карту або автоматичний брелок для ідентифікації. За їхньою допомогою система фіксуватиме дані перевізника, час, дату прийняття стоків.

Блок автоматичного контролю якості онлайн проводитиме аналіз нечистот: прийом різних їхніх видів – рослинних, тваринних чи хімічних – матиме окремий тариф. Це визначатиметься автоматично, відповідно до типу стоків вираховуватиметься сума до оплати.

Зливна станція буде повністю автоматичним об'єктом, який не буде вимагати постійного нагляду. Перевізник самостійно зможе під’їхати до контейнера на станції, під’єднатись до нього шлангом та прикласти свій ідентифікатор, про який вказано вище, до сканера в шафі керування.

Далі система ідентифікує перевізника, фіксує його дані та адресу походження стоків та перевіряє наявність дозволу на скид. Якщо все добре – засувка відкривається і відбувається скид. Після цього засувка замикається і колектор промивається.

Якщо параметри скидів перевищують заявлені перевізником – засувка автоматично закриється і скид припиниться. Це також фіксуватиме система та видаватиме чек із зазначенням причини відмови у прийнятті стоків.

Під час прийому нечистот вони також проходитимуть через систему подрібнення крупних фракцій, а також через реагенти для нейтралізації запахів стічних вод та спеціальний блок уловлювання запахів із сигналізатором небезпечних газів. Кожна асенізаційна машина після прийому стоків буде промиватися. Скид стічної води та води після миття машин передбачено в існуючу каналізаційну мережу. Це важливі фактори для роботи станції з урахуванням близькості житлової забудови.

Після кожного прийому стоків перевізник отримує роздрукований чек. Таким чином ОКВП «Дніпро-Кіровоград» повністю відійде від використання готівки та усуне ризики людського фактору при готівкових розрахунках.

Контроль над роботою станції можна буде здійснювати дистанційно через захищений протокол. Всі стоки обліковуватиме електромагнітний витратомір. Зливну станцію обладнають системою диспетчеризації та відеонагляду з передачею даних до комп’ютера обслуговуючого персоналу.

Загальний кошторис проекту – 6,2 мільйона гривень. Завершити будівництво планується до 25 грудня 2022 року.