Житель Кропивницького безкоштовно катає дітей на врятованій кобилі

Безкоштовні кінні прогулянки для дітей організував у Кропивницькому місцевий житель Дмитро Попов.

Він – голова громадської організації «Клуб любителів коней і інших тварин», повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Чоловік викупив кобилу, яку господарі хотіли відправити на забій. Привіз її з Дніпропетровської області. Тепер влаштовує кінні прогулянки. Планує залучати до занять дорослих і дітей з інвалідністю.

П’ятирічну кобилу Моллі колишні господарі хотіли здати на забій. Її викупили за дві тисячі доларів і привезли в Кропивницький.
З нею приїхали познайомитися та поїздити верхи десятеро кропивницьких учнів. 11-річна Олександра Михайловська верхи на коні, каже, не вперше:

«Мені дуже сподобалось, особливо її історія, як її врятували від того, що її ледь не вбили. Вона дуже гарна, на ній дуже зручно сидіти, не страшно».

Дітей супроводжувала директорка освітнього центру, де навчаються діти, Оксана Михайловська:

«Ми сподіваємось, – каже вона, – що це стане в нашому місті тим початком, коли люди задумаються, що таку велику тварину можна дійсно не везти на бійню, а привезти в ось такий притулок для коней, де дітям буде надана така допомога. У нашому центрі зараз перебуває десь до 50 дітей».

Доглядає за Моллі Христина Богомаз:

«Головне – не кричати, – навчає Христина дітей, – не робити різких рухів, треба триматися ногами, просто притискати їх до боків коня і сидіти рівно, тримаючи баланс, який розвивається у всіх вершників, коли вони займаються верховою їздою».

Кожна дитина їздила верхи десять хвилин. Під час спілкування з твариною вони психологічно розвантажуються, говорить психолог Андрій Фоменко:

«Чудово було би, якби це були не поодинокі такі зустрічі дітей з тваринами, а якийсь цикл зустрічей. Такі вправи можуть сприяти розвитку самоконтролю дитини, тому що посадка, те, як дитина тримається на коні, як вона співпрацює з твариною, дає певні навички балансу внутрішнього стану дитини для того, щоб вона могла застосувати все це і в інших ситуаціях».

Заняття організували на території автодрому біля Гаю десантників. Тут облаштують літній манеж для тренування коней, критий манеж, планують відкрити безкоштовний контактний зоопарк, говорить Дмитро Попов. За освітою чоловік ветеринарний лікар:

«Ми відбираємо коней, які можуть за своєю анатомією, характером і породі займатися лікуванням дітей. У коня повинна бути широка спина, характер обов’язково має бути спокійним, не норовливим. Знайшли ще одного коня, у якого така ж сумна історія, як в Моллі. Його хотіли здати на бійню, ми викупляємо. Він за усіма критеріями підходить для нашого центру. Все робимо за свої гроші, тому дещо скрутно, треба допомога – і фінансова, і будматеріали, і амуніція для коней».

Вартість проєкту Дмитро Попова – 700 тисяч гривень, вже витратив 200 тисяч. Каже, робить це, бо любить дітей і тварин. Коли привезуть другого коня, розроблять графік занять для усіх охочих. Це буде до кінця листопада.