Чому у Кропивницькому хочуть підвищити вартість проїзду у маршрутках

На сайті Кропивницької міської ради опублікували проєкти рішень виконавчого комітету щодо підвищення вартості проїду в міських маршрутках з семи до десяти гривень.

Вони стосуються семи підприємств-перевізників, які обслуговують 25 міських маршрутів, інформують Новини Кіровоградщини.

Вартість проїзду підвищують ”у зв’язку із суттєвим підвищенням вартості газу-метану, дизельного палива, які використовуються у якості моторного пального”.

Усі перевізники попередньо надали свої розрахунки вартості проїзду. За словами заступника голови обласної Асоціації перевізників, керівника одного з міських підприємств-перевізників Дмитра Вінницького, обраховують економічно вигідний тариф щомісяця, після кожного здорожчання метану:

”Вартість газу – це 60% тарифу на проїзд. Всі очікували його здешевшання, відбулося навпаки. Вартість газу на заправках (на 8 листопада – ред.) – 35 гривень 15 копійок. Останні наші розрахунки на три-чотири гривні перевищують вартість, опубліковану замовником перевезень, тобто міською радою, в проєктах рішень виконкому. При цьому нам ніхто не компенсує різницю між нашими розрахунками і діючим тарифом, ми – на повному самозабезпеченні. Якось будемо викручуватись”.

Рішeння мають ухвалити на засіданні виконавчого комітету, сказав керівник пресслужби Кропивницької міської ради Сергій Якунін. Коли це відбудеться, не знає:

”Точно не найближчим часом. Ці проєкти рішень мають вивчити, розглянути, проаналізувати, мають відбутися громадські слухання, а вже потім виконком розгляне їх”.

Про дату і час громадських слухань щодо підвищення вартості проїзду повідомлять додатково.

Проїзд в комунальних міських автобусах лишать незмінним, за одну поїздку пасажири платитимуть шість гривень.