У Кропивницькому на даху багатоповерхівки облаштували відпочинкову зону з басейном

На даху 9-поверхового будинку на вулиці Шульгіних у Кропивницькому облаштували зону відпочинку з басейном, гамаки та газоном.

Про це повідомляють Нoвини Кірoвoградщини з посиланням на Суспільне.

За словами ініціаторки ідеї Людмили Залозецької, це альтернатива брудним річкам. Жінка розповіла, що територію облаштували над площею двох власних, 2 і 3-кімнатної, квартир:

«Брат купив басейн, купив фільтри і набрав воду. Покриття штучне ми купили, привезли дерева. У Кропивницькому немає жодної аквазони».

За словами жінки, в басейні – 3 тонни води. Набрали її через шланг зі своєї квартири:

«Злив є. Ми спускаємо воду, коли йде дощ. Електроенергія і вода – з нашої квартири».

На облаштування витратили власні гроші, сказала Людмила Залозецька:

«Басейн коштує 1200 гривень. Система фільтрації – 1,5-2 тисячі. Плюс хімія для води. Кубометр води – 44,5 гривні, 3 куби – це 150 гривень. Електроенергія – мінімальні витрати. Але тут чисто, немає сміття, краса і тиша».

Зі слів Людмили Залозецької, облаштування зони відпочинку на даху узгодили з балансоутримувачем будинку:

«З житлово-експлуатаційної контори приходили три тижні тому. У них було єдине зауваження – щоб не було нових надбудов. Потім вони подавали документи міській раді. З міської ради приходили тиждень тому, фотографували. Питань не було, але попросили потім, восени, прибрати. Аля це очевидно».

Людмила Залозецька сказала, що приходити відпочивати сюди можуть діти усіх мешканців будинку.

За словами начальниці житлово-експлуатаційної організації №1 Світлани Ковальової, від мешканців будинку, щодо встановлення басейну на даху, отримали 15 скарг:

«Офіційно їх попередили, щоб усе прибрали. Вони пообіцяли, що приберуть, але обіцянку не виконали».

Світлана Ковальова розповіла, що стосовно цього питання звернулася до державної архітектурно-будівельної інспекції. Дах перевірили:

«Прийшла відповідь, що норми не порушені».

Начальниця ЖЕО додала: згідно технічної документації на будинок додаткове навантаження на покрівлю не передбачене. А згідно норм пожежної безпеки – не передбачене встановлення мангалів, барбекю тощо.

З приводу перевірки пожежної безпеки на даху цієї багатоповерхівки ніхто не звертався, розповів начальник відділу інформації служби з надзвичайних ситуацій в області Віталій Бобіта. Він пояснив, що згідно правил пожежної безпеки розводити багаття, користуватися відкритим вогнем на відстані менше 30 метрів від будівель та споруд забороняється. В окремих випадках для приготування їжі на відкритому вогні дозволяється зменшувати ці відстані до 5 метрів за умови наявності спеціально обладнаного вогнища та загородження місця застосування відкритого вогню негорючими конструкціями на максимальну висоту можливого полум’я. За порушення передбачений штраф від 3400 до 5100 гривень.