Де та як жителі Кіровоградщини можуть імунізуватися від коронавірусу під час 5-го етапу вакцинації

Під час 5-го етапу вакцинації всі охочі віком від 18 років можуть щепитися від COVID-19, для цього необов’язково мати декларацію з сімейним лікарем.

Як пояснив Нoвинам Кірoвoградщини директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко, якщо людина не має декларації із сімейним лікарем, необхідно взяти із собою на щеплення паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Пацієнт без декларації може щепитися у найближчому пункті щеплення, у центрі масової вакцинації або у складі робочого колективу від 50 осіб, до якого приїде мобільна бригада. Також мобільна бригада приїде до маломобільних громадян.

Усі вакцини, які схвалені ВООЗ для екстреного застосування, потребують дводозового введення, окрім вакцини від Johnson&Johnson. Кожна людина, яка отримала першу дозу вакцини проти COVID-19, гарантовано отримає другу. Це стосується і пацієнтів без декларації.

Вакцинація для людини є безоплатною. Оплату роботи мобільних команд, які проводять щеплення, здійснює Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Дуже важливо, щоб дані про щеплення кожного пацієнта були коректно внесені до електронної системи охорони здоров’я. Ці дані можуть бути використані для створення міжнародного свідоцтва про вакцинацію чи ковідного сертифіката. Тож пацієнтам потрібно звертати увагу на те, щоб медичні працівники вносили дані про проведене щеплення в електронну систему охорони здоров’я.

Щоб зробити щеплення, необхідно записатися в найближчому пункті щеплення. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua, а також, зателефонувавши до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0-800-60-20-19.

Якщо у найближчому пункті щеплення відмовлять у вакцинації через відсутність декларації, повідомляйте про такі випадки в контакт-центр МОЗ України з питань COVID-19 за телефоном: 0-800-60-20-19.