Усі шкільні працівники Кіровоградщини складуть іспит з володіння українською мовою

Понад 6 тисяч працівників шкіл Кіровоградської області готуються складати іспит з володіння українською мовою.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини.

Його організовує Національна комісія зі стандартів української мови. Екзамен розпочнеться 16 липня.

Членкиня Національної комісії зі стандартів державної мови Юлія Чернобров розповіла, що іспит буде складатись з письмової та усної частин. В іспитовій роботі – 47 завдань. Складові іспиту – «Культура мови», «Читання», «Письмо» і «Говоріння». Для забезпечення достовірності встановлення результатів під час іспиту працюватимуть двоє екзаменаторів:

«Усі екзаменатори – це, переважно, викладачі вишів, які пройшли спеціальний тренінг і мають досвід в оцінюванні рівня володіння мовою. Іспит на рівень володіння державною мовою будуть складати високопосадовці, державні службовці, керівники навчальних закладів. Якщо рівень володіння державною мовою не буде підтверджений, то особа зможе скласти іспит повторно через чотири місяці».

За словами директорки обласного департаменту освіти і науки Ельзи Лещенко, іспит потрібно складати тим, кого вперше братимуть на роботу в державний чи комунальний заклад:

«Навіть якщо ви – кухар, і ви сьогодні влаштовуєтесь на роботу в шкільну їдальню, ви повинні теж мати цей сертифікат. Той, хто здає іспити, отримає сертифікат державного зразка про те, що може працювати. Це безкоштовний іспит, на його складання відведено 120 хвилин».