У Кропивницькому двом підозрюваним у підкупі виборців продовжили запобіжні заходи

У Кропивницькому двом підозрюваним у підкупі виборців у жовтні минулого року продовжили запобіжні заходи.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Суддя Світлана Льон ухвалила рішення продовжити домашній арешт для Руслана Соляра. Для Михайла Кінші – продовжити обов’язки після внесеної застави у 126 тисяч гривень.

«Свідок впізнав чоловіка, відомого йому на ім’я Соляр Руслан, який в жовтні 2020 року приїжджав на зустріч разом з Кіншою Михайлом та пропонував знайти людей, які за гроші приїдуть 25 жовтня 2020 року на виборчу дільницю та проголосують за кандидата, на якого вони вкажуть», – сказав прокурор Сергій Поліщук.

Він клопотав про продовження підозрюваним запобіжних заходів через ризики тиску ними на свідків та вплив на хід розслідування.

Захисники підозрюваних з клопотанням прокурора не погодились.

«У слідства та державного обвинувачення не було встановлено жодного конкретного виборця, як того вимагає стаття 160, об’єктом якого є безпосередньо посягання на його виборче право. Моєму підзахисному, який сплачував за себе заставу, будуть в подальшому потрібні кошти. Ми бажаємо, щоб ці обов’язки з нас були зняті», – сказав захисник Михайла Кінша Богдан Урсаленко.

Захисник Руслана Соляра Борислав Грідасов сказав, що повністю не згоден з прокурором:

«Вибори вже закінченні і ніяких наслідків ці, так звані правопорушення, за собою не потягли і вже не мають ніякого суспільного інтересу».

Суддя Світлана Льон постановила:

«Соляру Руслану запобіжний захід у вигляді домашнього арешту задовольнити, полягає у забороні у період з 22 до 6 залишати квартиру. Продовжити Кінші Михайлу строк дії обов’язків у вигляді застави на два місяці, забов’язати останнього прибувати за кожною вимогою до суду та не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає».

Свою провину підозрювані не визнають.

«Які ризики можуть бути, якщо вже півроку пройшло? Нічого прокуратурою не доведено», – сказав Михайло Кінша.

Руслан Соляр готовий співпрацювати зі слідством:

«Суд приймає рішення, ми підкоряємось. Загалом, я не просто не визнаю провину, я взагалі не розумію мотивів».

Наступне судове засідання у справі відбудеться 1 липня.