На Кіровоградщині запровадять систему регіонального моніторингу якості повітря

Кіровоградська облдержадміністрація ініціювала запровадження системи регіонального моніторингу якості атмосферного повітря.

Про це в ході спільної наради з правоохоронцями повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови ОДА Валерій Жалдак, інформують Новини Кіровоградщини.

«Саме облдержадміністрація підняла питання про необхідність запровадження системи регіонального моніторингу якості атмосферного повітря. Це важлива складова обласної комплексної програми з охорони навколишнього середовища. Деякі регіони в Україні вже запровадили ці системи, які дають відповіді на питання, хто є найбільшими забруднювачами. Таким чином, ми можемо знизити обсяги викидів в атмосферне повітря. Це також дасть можливість приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати контроль. У цій частині значна роль відводиться і правоохоронним органам», – підкреслив посадовець.

Також тимчасово виконуючий обов’язки голови ОДА Валерій Жалдак наголосив на необхідності вирішення головами громад питань функціонування несанкціонованих сміттєзвалищ.