Більшість площ озимих культур на Кіровоградщині знаходяться у доброму стані

На Кіровоградщині більшість площ озимих культур знаходяться у доброму стані.

Про це під час апаратної наради повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Чорна сьогодні, 11 травня, інформують Новини Кіровоградщини.

«На відміну від попереднього року, цьогорічні кліматичні умови були вкрай сприятливими для того, щоб на території нашої області вчасно стартував посів озимих культур, відновлення весняної вегетації та їх ріст і розвиток. Сумарна кількість опадів дозволяла провести посів озимих культур в агротехнічні терміни та з дотриманням технології вирощування. На сьогодні, за результатами останніх спостережень, в доброму та задовільному стані озимі зернові знаходяться на площі – 431,8 тис. га (92% площ) і лише 8% складають слабкі та зріджені. Здебільшого, причина не в кліматичних умовах, а в дотриманні агротехнологічних норм господарствами», – зазначила Марія Чорна.

Директорка департаменту додала: цьогоріч аграрії Кіровоградщини збільшили посівну площу озимих зернових культур на 84 тис. га проти минулорічних показників. Крім цього, у цьому році збільшилися і посівні площі гороху. Проте аграрії не відмовляються від посіву рентабельних культур – соняшнику та кукурудзи.

Нагадаємо, 12 травня в онлайн-форматі відбудеться регіональний форум «Органічна Україна 2021. Кропивницький».