Три місяці без зарплатні: у Долинські протестували працівники комбінату

У Долинській четвертий місяць без зарплати працюють понад 300 працівників державного підприємства «Криворізький гірничо-збагачувальний комбінату окислених руд»

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з помиланням на Суспільне.

У парку в центрі Долинської зібрались п'ятеро учасників протесту. Двоє з них – працівники комбінату. Інші прийшли підтримати знайомих.

Долинчанин Юрій Стольник працює на комбінаті охоронцем. Зарплату на комбінаті отримував у жовтні:

«Мати з пенсії допомагає, і жінка працює не на комбінаті, якась копійчина «капає». Там перехватив, перепозичив, та і викручуємось».

За три місяці підприємство йому винне 13 тисяч гривень:

«Адміністрація тільки поставила перед фактом, що є заборгованість. Нам держава недоплатила, а коли виплатять цю заборгованість – ніхто не знає».

Друга учасниця протесту називати своє ім'я та прізвище відмовилась:

«Я теж працюю в охороні. Виживаєш, як можеш. Стараєшся погасить заборгованість за світло й газ, щоб не відключили зовсім. Якщо дадуть «вовчий білет», то нам не буде де тут знайти роботу. Через це люди бояться розмовляти, бо деяких попередили, і вони просто розійшлися. Буду терпіть».

Директор санації підприємства Микола Биковський надіслав відповідь на запит. У ньому йдеться про те, що на комбінаті працюють 327 людей. Заборгованість з виплати їм зарплати за три місяці складає понад 4 мільйона гривень.

Причину заборгованості пояснює так:

«Причина виникнення заборгованості по зарплаті пояснюється обмеженим фінансуванням з боку держави на підставі Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», яким на фінансування гірничо- збагачувального комбінату окислених руд затверджена недостатня сума».

Микола Биковський пояснив, що обсяг річного фінансування – 24 мільйони гривень – не покриває потребу на виплату заробітної плати. Проситиме гроші на виплату зарплати працівникам у міського голови Долинської Євгенія Звіздовського. Комбінат окислених руд надає Долинській послуги з водопостачання та водовідведення. Або проситимуть гроші в Міністерства розвитку громад та територій України, якому підпорядковується підприємство.

Юрій Стольнік каже, якщо з ним не розрахуються до кінця місяця, то буде звертатись в суд.