СБУ на Кіровоградщині викрила 14 підрядників: намагались розікрати майже 100 мільйонів гривень

З початку цього року Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області, у межах захисту стратегічних об’єктів критичної інфраструктури, попередила завдання збитків державі на 98,5 мільйонів гривень.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі СБУ.

За викритими фактами протиправної діяльності 64 фігурантам повідомили про підозру у вчиненні злочинів, вісьмох зловмисників засуджено.

Так співробітники СБУ викрили посадовців одного з державних кар’єрів на незаконному видобуванні граніту для продажу у промислових масштабах. Оборудка завдала збитків державі на майже 18 мільйонів гривень.

Під час ремонту автодоріг в регіоні за програмою «Велике будівництво» Служба безпеки України попередила розтрату понад 15 мільйонів гривень бюджетних грошей.

Також попереджено розтрату майже 6 мільйонів на закупівлі підрядною організацією водопровідних матеріалів для виконання будівельно-ремонтних робіт на території інфраструктурних та житлових об’єктів області.

Правоохоронці викрили ще одного підрядника на штучному завищенні вартості робіт з реконструкції одного із селищних будинків культури на майже 700 тисяч гривень.

На початку року СБУ викрила керівника однієї з комерційних структур на підробленні документації та безпідставному завищенні вартості витратних матеріалів під час технічного переоснащення будівлі Знам`янського вагонного депо. Оборудка завдала збитків Укрзалізниці на суму майже 600 тисяч гривень.

Загалом протягом року викрито 14 підрядних підприємств області, які вирішили «збагатитися» за рахунок коштів, виділених державою на ремонтні роботи.

Нещодавно викрили схему нелегального збуту пального та несплати акцизного податку одним із нафтопереробних підприємств Кіровоградщини. Через протиправну діяльність фігурантів державний бюджет недоотримав понад 8 мільйонів гривень.

За всіма фактами тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.