На Кіровоградщині залишиться 4 райони та 56 місцевих рад

17 листопада ВРУ прийняла законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій».

Про це повідомила під час брифінгу начальниця управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова, інформують Новини Кіровоградщини.

«Закон забезпечить правонаступництво органів місцевого самоврядування та не допустить паралізування їх діяльності після місцевих виборів, що відбулися на новій територіальний основі. Положення акту регламентують процес реорганізації органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою України. Нагадаю, що в області буде утворено 56 місцевих рад. З яких 1 – обласна рада, 4 – районні, 49 – міських, селищних, сільських рад, 2 – районні в місті ради», – зазначила Вікторія Кулікова.

Посадовиця додала, що важливим є те, що державні службовці ліквідованих РДА мають право на працевлаштування в органах місцевого самоврядування без обов’язкового проведення конкурсу шляхом переведення.

Новий Закон врегулює такі процеси:

• ліквідація, злиття, приєднання, поділ значної частини юридичних осіб публічного права (місцевих рад, виконавчих комітетів рад, районних рад, районних державних адміністрацій);
• передача та перерозподіл майна територіальних громад; майна територіальних громад, яке перебуває в управлінні районних рад;
• безперервність фінансування комунальних закладів, установ під час їх передачі та перереєстрації;
• забезпечення виконання бюджетів територіальних громад та бюджетів районів, які будуть реорганізовуватися або ліквідовуватися;
• загальне публічне правонаступництво, зокрема щодо чинності актів органів місцевого самоврядування, які реорганізуються.

Нагадаємо, 25 жовтня місцеві вибори на Кіровоградщині відбулися за новим адміністративним розподілом. Як уже повідомлялося, на Кіровоградщині утвориться чотири райони – Голованівський, Кропивницький, Новоукраїнський та Олександрійський.