Столичні посадовці попалися на хабарі у понад мільйон гривень при любіюванні питання в агросфері Кіровоградщини

Співробітники Служби безпеки України викрили злочинну діяльність групи, до складу якої входили посадові особи керівної ланки Міністерства юстиції та Державної кримінально-виконавчої служби України та двох столичних підприємств.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у прес-групі УСБУ в області.

Оперативники спецслужби встановили, що голова комісії з ліквідації Державної пенітенціарної служби України – посадовець управління забезпечення діяльності керівництва Мінюсту спільно з колишнім куратором «земельних питань» ДКВС України тіньового офісу та директорами двох підприємств Києва, які виконували роль посередника та виконавця, організували злочинну схему по вимаганню неправомірної вигоди за лобіювання кадрових питань в сільськогосподарській сфері.

Учасники групи вимагали хабар в сумі 75 тисяч доларів США за призначення фермера з Кіровоградщини на посаду директора одного із державних сільськогосподарських підприємств в селищі Устинівка Кіровоградської області. А підписання угоди про передачу в оренду належних цьому підприємству земельних ділянок площею понад три тисячі гектарів зловмисники оцінили в 1 млн доларів.

Правоохоронці затримали трьох учасників групи в одному із Київських офісних центів одразу після отримання першої частини неправомірної вигоди в сумі 20 тисяч американських доларів. Організатора ж злочинної схеми затримали у власному кабінеті адмінбудівлі ДПСУ Міністерства юстиції України.

Наразі в межах відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

Операція з викриття злочинної групи проводилась спільно із слідчими поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Кіровоградської області.Тривають невідкладні слідчі дії.