У Кропивницькому обрали кращих юних композиторів

У Кропивницькому підбили підсумки ІІ Всеукраїнського конкурсу юних композиторів пам’яті Юлія Мейтуса.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

Цьогоріч у творчих змаганнях, які відбулися в рамках Всеукраїнського фестивалю української академічної музики «Класик-проєкт», взяли участь 32 учасники із Кропивницького, Одеси, Полтави, Світловодська, Вільшанки та Созонівки.

  • Мистецька ідея викладачів – сподвижників кропивницької музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса започаткувати конкурс юних композиторів виявилася надзвичайно популярною, — відзначила директор школи Валентина Ревенко. – Варто сказати, що від початку конкурсу понад 200 молодих музикантів отримали благословення на подальші творчі пошуки від відомих сучасних українських композиторів, які входили до складу журі. Важливо, що нашу ініціативу підтримали і влада: міська та обласна, і заклади освіти. Грошову частину премій Лауреати І ступеня і Гран-Прі отримають від міського голови Кропивницького Андрія Райковича. Приємно також, що наш конкурс щороку відкриває нові імена юної творчої еліти України, а музична спадщина нашого видатного земляка Юлія Мейтуса знаходить своє продовження у доробках молодих дарувань.

Надзвичайну активність і потяг учнів кропивницьких музичних шкіл до композиторства відзначила ї голова цьогорічного журі конкурсу – композитор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, доцент кафедри композиції львівської Національної музичної академії імені М. Лисенка Богдана Фроляк.

  • Можу сказати, що у Кропивницькому дуже багато юних музикантів мають бажання писати власну музику, — підкреслила Богдана Фроляк. – І, як показали результати конкурсу, вони роблять це на високому професійному рівні. Варто відзначити, що навіть у нас, у Львові, творчі конкурси не збирають такої кількості юних композиторів. Я запрошую усіх учасників по завершенні навчання в музичних школах приїздити до нас і пробувати свої сили для вступу до Львівської музичної академії. Будемо раді бачити вас серед наших студентів.

А Лауреатом Гран – Прі ІІ Всеукраїнського конкурсу стала учениця 6 класу фортепіано музичної школи №2 імені Юлія Мейтуса Марія Мазуренко, яка виступала у номінації «Інструментальна музика» у молодшій віковій категорії із власними творами «Метелиця», «У горах» та «Райдуга і дощик». Готувала юну піаністку до конкурсу викладач композиторської творчості Марина Долгіх.