Делегація з Новоукраїнської ОТГ взяла участь у саміті міст дружніх до дітей у Кельні

Перший міжнародний саміт зібрав мерів, місцевих лідерів, технічних експертів, дітей та молодих людей із міст, дружніх до дітей, з України, Хорватії, Словенії, Ірану, Албанії, Мозамбіка і багато інших країн.

Він проводився ЮНІСЕФ у місті Кельн (Німеччина), повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Мета – обговорення новаторських підходів до просування прав дитини за допомогою місцевих зобов'язань, а також обмін передовим досвідом на місцевому рівні.

Делегація з Новоукраїнської ОТГ, яку представляли Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний, а також Тимофій Білокоз і Валентина Горбатенко, разом із понад сотнею очільників міст 40 країн світу засвідчили свої наміри розвивати дружні до дітей міста і громади. Вони підписали Декларацію, покликану прискорити прогрес у покращенні життя, можливостей та добробуту дітей у містах по всьому світу.

Новоукраїнська об’єднана територіальна громада стала учасником ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді!» та міжнародного саміту завдяки діяльності місцевого самоврядування, спрямованої на покращення життя дітей та молоді.

У 2019 році було виконано низку заходів Плану дій з реалізації ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді» в Новоукраїнській ОТГ на 2018—2020 роки: відкрито після реконструкції Новоукраїнський заклад дошкільної освіти «Зернятко», проведено реконструкцію Воронівської філії Новоукраїнського навчально-виховного комплексу № 8 та створено дошкільний підрозділ філії, завершено будівництво блочно-модульної транспортабельної котельні у філії «Загальноосвітня школа №3» Новоукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №6, облаштовано сучасний скейт-парк (за підтримки програми DOBRE), збудовано та реконструйовано тротуари, що ведуть до всіх закладів освіти, дорожня розмітка пішохідних переходів поруч із навчальними закладами оновлюється 2 рази на рік.

У рамках конкурсу «Влада і громада – разом!» реалізовано мініпроєкти «SMART- подвір'я» (філія "Загальноосвітня школа №3), «Від козацьких старшин до спортивних вершин» (Мар'янопільська філія НВК №8) – придбано спортивний інвентар (татамі, боксерські мішки, настільна подушка, манекен, рукавиці, шоломи та бандажі), дитячі майданчики на території міста і сіл громади.

Нещодавно побудовано футбольне поле з штучним покриттям на біля Новоукраїнського навчально-виховного комплексу №8.

Завершується реалізація проєкту «Інклюзивний центр» зі створення вільного простору, оснащення інклюзивним обладнанням для дітей з особливими освітніми потребами та встановленням похилого ліфту.