У Кропивницькому 121 школяр отримав першу зарплату та трудову книжку

Сьогодні, 15 серпня, перші у житті документи трудової біографії активним юнакам та дівчатам Кропивницького вручили міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов.

Про це повідомляється на сайті Кропивницької міськради.

Цього року на громадських оплачуваних роботах в обласному центрі чотирма змінами трудилася 121 дитина: кожен відпрацював два тижні, по 4 години щодня. Діти допомагали працівникам КП «Благоустрій» наводити лад у рідному місті: прибирали парки та сквери, поливали дерева, боролися з бур’янами. За словами керівника КП «Благоустрій» Віктора Луценка, допомога дітей була суттєвою підтримкою спеціалістам підприємства.

  • Мені дуже приємно, що діти відповідально поставились до дорученої їм роботи, — розповів Віктор Луценко. – За чотири зміни вони зробили чимало для міста: на восьми об’єктах вигребли 18 гектарів трави, в цей час спеціалісти підприємства мали змогу виконувати складнішу професійну роботу. Діти також очищували від трави доріжки в парках та скверах на 5-ти тисячах квадратних метрів. Я дякую міському голові Андрію Райковичу за те, що він підтримує ідею залучення дітей до громадських робіт, а міська рада передбачає відповідні кошти у міському бюджету, і сподіваюсь, що така ініціатива не припиниться.

На заробітні плати хлопцям та дівчаткам цього року з міського бюджету виділили 240 тисяч гривень. Кожен отримав від тисячі до півтори тисячі гривень заслуженої зарплатні.

Андрій Райкович подякував усім учасникам громадських робіт за активну, молодіжну громадянську позицію, повагу і щире ставлення до міста, в якому кожен з них живе і навчається.

  • Я спостерігав, як ви працювали у парках і скверах нашого міста, читав у соцмережах ваші відгуки і враження. Ви — молодці, не пожалкували своїх канікул, вільного часу, прийшли допомогти навести комунальний порядок і трошки підзаробити грошей, щоб не просити зайвий раз у батьків, — відзначив міський голова. — Це по-сучасному, нормально і похвально. Я переконаний, що ви побачили і відчули, який нелегкий труд працівників “Благоустрою”. Я точно знаю, що тепер ви не кинете сміття на газон чи клумбу і за потреби зробите зауваження своїм друзям.

У свою чергу секретар міської ради Андрій Табалов звернув увагу, що діти у Кропивницькому дотримуються вірної філософії життя, адже вже змалечку вчаться самостійно заробляти.

  • До міської влади звертається дуже багато людей по допомогу, і ми їм, звичайно, допомагаємо. Багато й таких, які постійно вчать нас, що і як треба робити в місті, але дуже небагато людей, які самі щось конкретно роблять, — зауважив у своєму слові Андрій Табалов. — Мене батьки з дитинства вчили, що треба менше слів, а більше конкретних справ, і ви саме такі. Ви своїми руками зробили наше місто набагато чистішим та гарнішим. Бажаю вам, щоби по життю ви притримувались саме такої філософії, бо це засади формування насправді успішних людей. Так тримати!

У свою чергу, учасники громадських робіт щиро дякували за можливість підзаробити влітку.

Ви знаєте, нам було зовсім не важко, і дуже цікаво, — поділилася емоціями Оля. – Я змогла заробити кошти, отримати трудову книжку, та ще і знайшла тут собі справжніх друзів. Наступного року я обов’язково знову запишуся на громадські роботи.