Кого Зеленський може призначити на посаду голови Кіровоградської ОДА?

За інформацією медіа, 19 серпня до Кропивницького може приїхати президент України Володимир Зеленський, аби представити нового очільника Кіровоградської облдержадміністрації. Попри те, що на понеділок у глави держави запланований ряд офіційних заходів із Прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, не виключено, що Зеленський може прибути надвечір. Такі несподіванки в його стилі.

Уже тривалий час довкола кандидатури на посаду голови ОДА ходять різні чутки. Називаються більше десятка прізвищ імовірних керівників регіону.

Світлана Лобанова

Нинішня виконуюча обовʼязки голови облдержадміністрації. В останні роки своєї управлінської карʼєри Лобанова відповідала за зовнішньоекономічний напрямок. Її вважають хорошим спеціалістом і лобістом Кіровоградщини на міжнародному рівні. Проте її стиль роботи дещо спокійніший за динаміку президента.

Андрій Ніколаєнко

Добре відомий на Кіровоградщині. Свого часу був заступником, а потім першим заступником голови облдержадміністрації. Його каденція очільника регіону чи не найкоротша – 9 січня 2013 став головою ОДА, а 2 березня 2014 його звільнили. Вікіпедія про нього нагадує як про дипломата-міжнародника. Свій досвід він застосував і в Україні – під час Євромайдану зумів залагодити конфлікт із протестувальниками та запобігти захопленню Кіровоградської ОДА мітингувальниками. Нині очолює політичну партію «Основа», яка на парламентських виборах обʼєдналася з «Батьківщиною». Давно говорилося, що Кіровоградщина після виборів відійде Тимошенко. Чинний представник «Батьківщини» Олександр Чорноіваненко поки при посаді (голова облради), тож зайвий раз тасувати колоду немає сенсу. А призначити Ніколаєнка керівником ОДА – цілком не найгірший варіант.

Ігор Волков

Власник телеканалу TTV і роботодавець Олександра Дануци – новообраного депутата ВР від команди Зе, який веде свою програму на каналі. За його плечима чималий управлінський досвід – неоднократний депутат міської ради Кропивницького. Навіть обіймав посаду секретаря органу самоврядування. Крім того, Волков – в орбіті важковаговиків-машинобудівельників, які, не зважаючи на зміни влади, зберігають серйозний вплив у регіоні.

Сергій Ларін

Голова Кіровоградської облдержадміністрації з 2010 по 2013 роки. Чи не найпопулярніший серед населення очільник регіону. За час Незалежності саме він мав найвищий рейтинг. Ларіна і досі згадують, як «у дошку» свого голову, який справедливо й публічно міг дати прочуханки кожному чиновнику. Теоретично він добре вписався б у нинішню модель поведінки Зеленського. Втім, призначення Ларіна – то швидше бажання його адептів, аніж реальне політичне рішення.

Руслан Згривець

Молодий, перспективний, власник агробізнесу... Наприкінці 90-х його батько обіймав посаду заступника голови облдержадміністрації. Наскільки Згривець-молодший захотів би продовжити саме чиновницьку лінію – сказати складно, але мати головою сільськогосподарської області людину, що користується авторитетом серед сільгоспвиробників, – перспектива цілком непогана. Тим більше, попередній керівник Кіровоградщини – теж аграрій Сергій Кузьменко – показав себе з найкращого управлінського боку.

Максим Березкін

Ще один син батька. Чутки про ймовірне призначення саме Максима активізувалися ще перед виборами. Станіслав Березкін у нову ВР не потрапив. Причому програв у своєму «рідному» 100 окрузі Зе-кандидату Ігорю Мурдію. Варто лиш проаналізувати звіти про використані на вибори кошти: олігарх Березкін – третій. Очевидно, він і не планував вкладатися в кампанію по максимуму. Усе заради сина?

Михайло Бєжан

Це імʼя та прізвище теж називається серед імовірних претендентів на найвищу посаду в регіоні. Колишній власник «Копілки» і кінотеатру «Портал» – молодий та успішний – якраз під стать команді нової політичної формації. Більше того, Михайло Бєжан – друг переможця виборів у Кропивницькому Олександра Дануци.

Ірина Саєнко

Президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати. Людина з бізнесу, яка має серйозний менеджерський досвід. Вхожа у всі владні кабінети. За свою карʼєру жодного разу не потрапляла у скандали. Саєнко також добре знають закордонні партнери. Тож не дивно, що саме їй можуть віддати Кіровоградщину.

Олександр Табалов

Батько нинішнього секретаря міськради Кропивницького, екс-нардеп. Незважаючи на те, що останнім часом про нього майже нічого не чути, свого впливу у владних ешелонах досвідчений Табалов-старший не втратив. І домовленості про посаду в цьому випадку могли бути на найвищому рівні. Тим більше, що він мав спільний бізнес із Віталієм Хомутинником, а той, як відомо, повʼязаний із Ігорем Коломойським.

Сергій Давидяк

Колишній директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Нині – помічник голови облради Олександра Чорноіваненка («Батьківщина»). І хоча регіон можуть віддати Тимошенко, він навряд чи обійде ще одного більш вагомого кандидата Андрія Ніколаєнка. Те і дивно, що прізвище Давидяка ходить різними кругами. Може, видають бажане за дійсне?

Григорій Дрок

Чи не найбільш загадкова кандидатура. Чотири роки поспіль він очолює територіальне управління державної судової адміністрації України в області. Також заснував Кіровоградську обласну організацію громадської організації Союз юристів України. Політика для Дрока – не чужа. Свого часу обирався до міськради – у 98-му, а потім ще. У 2002 балотувався до ВР за списком партії Ківалова. Не пройшов. У 2009 тодішній голова ПР Сергій Ларін позбавив мандата Дрока і ще кількох одіозних депутатів міськради. З того часу політики в житті Дрока не було. Але цілком припустимо, що у новій команді його хочуть бачити.

Сергій Сухий

Власник БК «Золотий вік» і бізнесмен. Його прізвище в місцевих політичних розкладах раніше майже не згадувалося. Але, вочевидь, підприємець вирішив «вийти з тіні» і замахнутися одразу на найвищу посаду в області. Про що саме і як Сергій Сухий домовлявся з Зе-командою, достеменно невідомо (і чи домовлявся взагалі — теж). Однак у розмовах з джерелами у владі його прізвище як одного з імовірних претендентів на губернаторське крісло звучало регулярно.

Олександр Горбунов

Колишній народний депутат, який програв цьогорічні парламентські вибори в 99 окрузі Зе-кандидату Олександру Дануці. Тут може мати місце та ж історія, що і з батьком-сином Березкіними, – банальний «злив» округу за преференції у вигляді посади. Але після виборів Горбунов узагалі щез із публічної площини. Тож є два варіанти розвитку подій: або набирається сил і обирає новий гардероб, або він уже збитий льотчик…